Projekt “Niema Opera vol. 2”

with No Comments

Projekt “Niema Opera vol. 2”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Godności. To kolejna okazja, żeby przypomnieć sobie i całemu Światu, że każdy zasługuje na życie w poczuciu godności.  Ciekawostką jest to, że Światowy Dzień Godności – to  wspólna inicjatywa Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta. Pomysł zrodził się w 2006 roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego. W Polsce Światowy Dzień Godności obchodzony jest od 2009 roku.

W tym wyjątkowym dniu pragniemy zaprosić wszystkich na premierę spektaklu „Niema Opera vol.2″, która odbędzie się 21 i 22 października w Stacji Orunia GAK. Spektakl jest syntezą przeróżnych działań twórczych realizowanych przez osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich. Inspiracją do spektaklu był utwór  „Niema z Portici” Daniela Aubera. Warstwa muzyczna do spektaklu powstała pod przewodnictwem Tomasza Szwelnika – wieloletniego lidera naszego Zespołu Teatralno-Muzycznego „A może…”. Wykorzystując różne techniki instrumentalne i onomatopeiczne, grupa „A może” nagrała warstwę muzyczną do spektaklu przy użyciu instrumentów perkusyjnych, klawiszowych, ale również tych niekonwencjonalnych jak wiadra, plastikowe butelki napełnione wodą, nadmorski piasek, a nawet kamienie. Udział w tworzeniu tego spektaklu jest dla nas wielkim zaszczytem.

Nie przegapcie szansy zobaczenia „Niemej Opery”! Zapraszamy do rezerwacji miejsc na spektakl drogą mailową zapisystacja@gak.gda.pl lub przez telefon 58 306 66 76