XVII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

with Brak komentarzy

XVII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Godzina 9 rano, 4 października startuje samolot do Krakowa. Przy oknie siedzi Patrycja, która osobiście odbierze nagrodę w 17 Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Przed uroczystością wręczenia nagród zwiedziłyśmy wystawę prac wszystkich autorów konkursu oraz wystawę sztuki użytkowej PRL i Polski międzywojennej.

Emocje były ogromne, Patrycja i jej portret zatytułowany „Gesslerowa” został wyróżniony w kategorii malarstwa i wywołał dużo radości u obecnych na gali wręczenia nagród gości. Gali towarzyszyła wystawa wybranych prac plastycznych, na której prezentowany był portret wykonany przez Adama Niedzielskiego zatytułowany „Portret Sylwii”. Wśród wielu nagrodzonych także znalazły się prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji „Sprawni Inaczej”:

  • Michał Krawczyk „Mój bus”, Anna Wojda „W ZOO z panią Agatą” – wyróżnienia w kategorii malarstwa;
  • Szymon Ufa „Cześć Gdańsk” – wyróżnienie w kategorii grafiki i rysunku.

Po uroczystości poszłyśmy na długi spacer, który zaprowadził nas na ulicę Szeroką na uroczysty obiad. W tej niezwykłej atmosferze Kraków stał się symbolem i pamiątką rzeczy niezwykłych. Droga powrotna pociągiem była długa. Jednak przeżycie dnia minionego było żywe. Patrycja powiedziała , że był to piękny dzień i jak wróci będzie oglądała Kuchenne Rewolucje, bo rzucanie garami i to, co w nich przygotowuje znana restauratorka to coś, co jest wielką pasją Patrycji.

Wszystkim gratulujemy i niech to będzie motywacją dla tych, którzy nie mają odwagi tworzyć i pokazywać swojej twórczości.

 

Tekst i zdjęcia – Renata Kokoszka, instruktor terapii zajęciowej Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku