Projekty Europejskiego Korpusu Solidarności w Fundacji „Sprawni Inaczej”
Fundacja „Sprawni Inaczej” od 2009 roku realizuje projekty wolontariatu EVS/EKS, angażującego w pracę młodych ludzi z zagranicy. Przez 10 lat były to projekty Wolontariatu Europejskiego (EVS), a od 2019 roku wolontariusze przyjeżdżają do nas w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS).

Nasi wolontariusze na co dzień pracują w Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Środowiskowym Domu Samopomocy, wspierając instruktorów i terapeutów podczas zajęć ceramicznych, papierniczych, kulinarnych, sportowych, muzycznych…Włączają się również w działalność Domu Sąsiedzkiego „Przy Północnej”, organizując prezentacje kulturowe i wydarzenia dla lokalnej społeczności.

W latach 2017-2018 zrealizowaliśmy również projekt EVS w placówce FSI w Kościerzynie. Do tej pory byliśmy domem i miejscem pracy dla ponad 100 wolontariuszy z 21 krajów.

Obecnie gościmy grupę 4 młodych wolontariuszy z Ukrainy i Włoch, czekamy na przyjazd kolejnych 3 osób.

Oto oni:

Chcesz wyjechać na EKS? Możemy Ci w tym pomóc!
Interesuje Cię wyjazd za granicę? Chcesz zdobyć doświadczenie w swojej dziedzinie, lub spróbować czegoś zupełnie nowego? Nie ukończyłeś/aś jeszcze 31. roku życia? Skontaktuj się z nami!
Fundacja „Sprawni Inaczej” ma również status organizacji wysyłającej, co oznacza, że możemy kierować młodych ludzi do 30 roku życia na krótko- i długoterminowe projekty wolontariatu EKS za granicą.

Wysłani przez nas wolontariusze realizowali swoje działania w Gruzji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Cyprze, pracując m.in. z seniorami, osobami ze spektrum autyzmu i osobami bezdomnymi. Dla wielu z nich było to doświadczenie zmieniające dotychczasowe życie i wskazujące perspektywy na przyszłość. Młode osoby zainteresowane pracą społeczną, międzykulturowością i samorozwojem zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym Biurem Wolontariatu.

 

 

Joanna Kania

 

mail : biuro@fsi.gda.pl

tel. 58 344 42 56

 

Liudmyla Zdorovets

 

mail: liudmyla.zdorovets@fsi.gda.pl

tel. 690 311 594

 

Mila Liudmyla Zdorovets

 

Więcej o Europejskim Korpusie Solidarności znajdziesz na:
https://eks.org.pl/wolontariat-mlodziez/
https://www.facebook.com/EuropeanSolidarityCorps

Co projekty EVS/EKS wniosły do mojego życia?

Relacja naszych wolontariuszy.