with No Comments

Z dniem 1 lipca bieżącego roku rozpoczął swoją działalność Klub Seniora w Pinczynie. Klub finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach projektu „Rozwój usług społecznych na terenie gminy Tczew, Skarszewy oraz Zblewo”. Za prowadzenie Klubu Seniora w Pinczynie odpowiedzialny jest Kościerski Oddział Fundacji „Sprawni Inaczej”. Z kolei zadanie stworzenia bazy lokalowej i wyposażenia Klubu przypadło Gminie Zblewo.

W projekcie przewidziano miejsca dla 20-stu seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia. W takim też wieku jest najmłodszy uczestnik, najstarszy zaś w tym roku skończy 90 lat. Do Klubu przystąpiło 16 Pań i 4 Panów, a co ciekawe uczestniczą w nim 3 pary małżeńskie.

W dniu 29 lipca w siedzibie Fundacji “Sprawni Inaczej” przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku gościliśmy grupę 20 osób z Klubu Seniora w Pinczynie wraz z kierowniczką Justyną Sturmowską oraz koordynatorką Oddziału Kościerskiego Fundacji Panią Karoliną Mikołajewską-Boszka. Podczas wizyty, która przebiegała w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy spotkania m. in. mieli okazję zapoznać się z japońską metodą ozdabiania papieru Suminagashi.

Warsztaty prowadziła Renata Kokoszka, która wraz z grupą pracowników Fundacji poznała tą metodę podczas realizacji projektu „Zróbmy pierwszy krok! Szkolenia dla kadry edukacji dorosłych z technik artystycznych oraz rozwiązań socjalnych dla osób z niepełnosprawnościami” w Ruscombe Paper Mill we francuskiej miejscowości  Margaux w ramach programu „Erasmus+ Edukacja Dorosłych – Akcja: Mobilność kadry edukacji dorosłych”.

Leave a Reply