Zróbmy pierwszy krok!

with No Comments

Zróbmy pierwszy krok!

W dniach 28.06 – 4.07 b.r. grupa 10 osób, terapeutów, plastyków, pedagogów i animatorów, na co dzień pracujących w placówkach prowadzonych przez Fundację „Sprawni Inaczej”:  Środowiskowych Domach Samopomocy w Lubieszynie i Bytowie oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Domu Sąsiedzkim w Gdańsku, brała udział w warsztatach klasycznego papiernictwa czerpanego.
Zajęcia odbywały się w Ruscombe Paper Mill www.ruscombepaper.com we francuskiej miejscowości  Margaux pod kierunkiem Frederika Gironde oraz współpracownicy Aurelie
Wyprawa okraszona licznymi przygodami była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez Fundację z Programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych – Akcja: Mobilność kadry edukacji dorosłych. Projekt  nosi tytuł: „Zróbmy pierwszy krok! Szkolenia dla kadry edukacji dorosłych z technik artystycznych oraz rozwiązań socjalnych dla osób z niepełnosprawnościami”.
Podczas pięciodniowych warsztatów uczestnicy poznali tajniki klasycznego papiernictwa czerpanego, m.in. tworzyli miazgę papierową przy użyciu włókien konopnych i lnianych, z których następnie wykonywali arkusze papieru, a z nich w kolejnym etapie wykonywali zeszyty i książki tzw. dzienniki podróży.
Zdobyta wiedza wykorzystywana będzie w przyszłości w pracy z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami oraz osobami starszymi.

Leave a Reply