Warsztat Terapii Zajęciowej w Gdańsku oraz Klub dla byłych uczestników WTZ
Warsztat Terapii Zajęcowej
Warsztat ma za sobą 30 letnią, bogatą historię, powstał na bazie kiełkujących w 91 roku działań zmierzających do stworzenia infrastruktury, która pozwoliłaby na zorganizowanie pomocy dla osób z niepełnosprawnością. Jedną z pierwszych inicjatyw było zorganizowanie pracowni ceramicznej, której pomysłodawcą był art. plastyk Łukasz Rogiński. Pracownia ta w 1993 roku przekształciła się w Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 o profilu ceramicznym, którego działalność do dziś wspierana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warto wspomnieć, że był to pierwszy warsztat terapii w województwie gdańskim.
Z biegiem lat warsztat rozwinął się o kolejne pracownie: papierniczą, gospodarstwa domowego, technik różnych. Pod kierunkiem specjalistów 42 dorosłe osoby z niepełnosprawnościami realizują dostosowane do możliwości psycho-fizycznych, programy terapeutyczne. Wiodącą pracownią od początku istnienia warsztatu jest pracownia ceramiczna.
Podejmowane w warsztacie działania zmierzają do usamodzielnienia osób z niepełnosprawnością, kształtowanie poczucia własnej wartości, postaw prospołecznych, obowiązkowości i odpowiedzialności.
Jako zespół doświadczony w rzemiośle ceramicznym, wyposażony w odpowiednie narzędzia i urządzenia, mający nietuzinkowe pomysły, chętnie przyjmujemy zlecenia z zewnątrz, wykonujemy okolicznościowe medale, podstawki ze wskazaną identyfikacją i inne pamiątkowe gadżety takie jak: figurki, magnesy, pojemniki itp.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Północnej 5 skontaktuj się z Anną Doroszuk telefon: +48 58 344 42 56 email: anna.doroszuk@fsi.gda.pl
Nasz Zespół