Izabela Sip z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gdańsku laureatką III miejsce w kategorii fotografia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych – Podróże moich marzeń organizowanego przez PFRON

Gala Finałowa pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie 13 listopada. Nagrody o łącznej wartości blisko 90 tys. złotych przyznane zostały w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. WIĘCEJ „Izabela Sip laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Jubileusz 30-lecia Fundacji „Sprawni Inaczej” odbył się 5 października 2019 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności, wypełnionym po brzegi. Organizacja jest prowadzona nieprzerwanie od chwili zarejestrowania przez Justynę Rogińską, a której Przewodniczącą Rady Fundatorów jest Danuta Wałęsowa.
Ten piękny wieczór spędziliśmy w świecie wartości, solidarności, przyjaźni i szacunku WIĘCEJ „30-lecie Fundacji Sprawni Inaczej”

Kochani, w tym roku Fundacja kończy już 30 lat! Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest! Od trzech dekad organizacja działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego. Fundacja włącza, wspiera, integruje, aktywizuje i promuje! Jest tu miejsce na wiele czasowników, bo i proponujemy wiele różnorodnych aktywności. A wracając do dat, dokładna rocznica przypadnie już w czerwcu tego roku, bo Fundacja była powołana do życia aktem notarialnym 30 czerwca 1989 roku w Gdańsku, a kilka miesięcy później została zarejestrowana jako 302 fundacja w Polsce. Ten fakt również przepełnia nas radością, bo nasze początki są ściśle związane z powstaniem sektora pozarządowego w demokratycznej Polsce. Demokratycznej Polsce, która również świętuje swoje 30. urodziny!

 

 

Stało się! Po raz pierwszy wyjechaliśmy grupą pracowników Fundacji na zagraniczne szkolenie! Było to możliwe dzięki uczestnictwu w programie Erasmus+/Edukacja dorosłych. Zaczęliśmy od szkolenia ceramicznego w Salerno we Włoszech u Maestro Carmine Sorrentino. Kurs trwał 5 dni i obejmował takie zagadnienie jak lepienie (miski, szkatułki), tworzenie masek, pracę z pigmentami, malowanie kafli, techniki szkliwienia poprzez zanurzanie i polewanie oraz… tajniki wypału!  WIĘCEJ „Nasza kadra się uczy! Ceramika, Italia i Erasmus+!”

Przekaż 1% podatku naszym podopiecznym! Dzięki niemu będziemy mogli podejmować więcej działań – edukować, rehabilitować, integrować i tworzyć. Twój 1% może stać się istotnym wkładem w naszą działalność! Jesteśmy w sześciu miejscowościach woj. pomorskiego: Gdańsku, Kościerzynie, Lubieszynie, Konarzynach, Bytowie i Miastku. Prowadzimy osiem ośrodków dla dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych, gdzie mamy pod opieką 300 osób. Działamy z pasją na rzecz osób z niepełnosprawnościami od 30 lat! WIĘCEJ „1% podatku dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami!”

W ramach projektu „Dłoń – staże dla osób z niepełnosprawnością” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 zapraszamy do składania ofert na:
– przeprowadzenie warsztatów kształtujących kompetencje społeczne oraz prawo pracy; WIĘCEJ „Zaproszenie do składania ofert do projektu „Dłoń – staże dla osób z niepełnosprawnością” w Kościerzynie”

Straciliśmy wspaniałego Gospodarza Miasta. Przyjaciela osób z niepełnosprawnościami. Sympatyka wolontariuszy. Sojusznika naszej organizacji. Nie potrafimy wciąż ubrać w słowa naszego niedowierzania i żalu. Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, a także jego przyjaciołom i współpracownikom. Społeczność Fundacji „Sprawni Inaczej”.