Dzieci - terapia i rehabilitacja

Nasza Fundacja od wielu lat realizuje projekt dotyczący zapewnienia rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych przy ścisłej współpracy z gdańskim oddziałem PFRON. Obecnie pod naszą opieką jest 55 dzieci i ich rodzin. Zadanie realizowane jest w trzech Ośrodkach Rehabilitacji Psychoruchowej: w Lubieszynie (powiat kościerski) oraz w Bytowie i Miastku (powiat bytowski).

Dzieci mają zapewnioną rehabilitację ruchową (2 razy w tygodniu), terapię pedagogiczną (również 2 razy w tygodniu), terapię logopedyczną (raz w tygodniu) oraz możliwość konsultacji psychologicznych i lekarskich.

Kadra pracująca z dziećmi to wspaniała drużyna, doskonale realizująca cele i zadania, choć nie zawsze łatwe. Są to osoby empatyczne, wyrozumiałe, ale i konsekwentne, potrafiące umiejętnie zaplanować zajęcia z jak największą korzyścią dla dzieci.

Zajęcia z dziećmi to nie tylko nauka i ćwiczenia, to również wspaniała zabawa. Cyklicznie w każdej placówce odbywają się imprezy okolicznościowe czy pikniki związane z różnymi świętami m. in. Dzień Babci, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Andrzejki, Bal Karnawałowy. Ponadto dla dzieciaków i ich rodzin organizowane są wycieczki. Możemy pochwalić się bardzo dobrą współpracą z rodzicami i opiekunami dzieci, którzy wspierają nas przy organizacji wspomnianych imprez.

Ośrodki Rehabilitacji Psychoruchowej dofinansowane są ze środków PFRON